بازگشت به لیست سوالات
ف.ر
عنوان :

ندول تیروئید

فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم
سلام خانم دکتر ببخشید ممکنه با نمونه برداری از ندول تیروئید اگه خدایی نکرده سلول سرطانی موجود باشه برداشته باشه و تو نمونه برداری بعدی که بعلت کافی نبودن مقدار نمونه باید سه هفته دیگه تکرار بشه جواب نمونه برداری خوش خیم باشه؟

سلام
خیر مقدار سلولی که با نمونه برداری سوزنی خارج میشه بسیار ناچیز هست و فقط برای تشخیص بوده و قادر به خارج کردن سلولهای سرطانی نیست.

پاتولوژی که فرستادید فقط مطرح کرده که تعداد سلولها برای اظهارنظر کافی نیست و نشانه خوش خیم یا بدخیم بودن نیست

ممنون خانم دکتر میشه بگید عمل تیروئید برای کسی که فشار خون داره خطرناکه یا نه؟ کلا عمل سختیه؟

اگر فشارخون کنترل باشه با احتیاطاتی که متخصص قلب مشخص میکنه قابل انجام هست. جراحی حساسی هست و توصیه می کنم حتما توسط جراحی که سابقه جراحی تیروئید قابل توجهی داره انجام بشه.

🙏سوالات مشابه


دیابت نوع1

سلام دخترم خواستگاری با سن 29سال ودیابت نوع1 که یک ساله مبتلا شده دارد،،، شرایطازدواج با این افراد چطوره؟ بچه اینها مبتلا میشه؟ من خیلی نگرانم

جایگزین نوورپید

سلام خانم دکتر. روزتون بخیر. 46 ساله و آقا هستم. دیابت دارم و انسولین مصرف میکنم. قبلا لانتوس و نوورپید بود که بعد از نایاب شدن لانتوس و مشاوره با شما توجئو رو جایگزین کردم. متاسفانه نوورپید هم به سرنوشت لانتوس دچار و نایاب شده. الان دو روزه جز توجئو انسولینی استفاده نکردم. اگر ممکنه قبول زحمت بفرمایید جایگزینی برای نوورپید معرفی بفرمایید دوز مصرف روزانه ام برای نوورپید 12 واحد قبل از هر وعده اصلی غذایی (جمعا 36 واحد در روز) و توجئو 25 واحد در هر شب هست.

افزایش قد

با سلام خدمت شما خانم دکتر من یک پسر ده ساله دارم که نسبت به هم سن های خودش قدش کوتاه و در این مدت که این بیماری هست و شهر ما وضعیت قرمز میترسم که ببرمش مطب با توجه به اینکه داره بزرگ میشه و میترسم که دیر بشه اگه میشه راهنمایی کنید که من براش چه کار کنم قد ده سالگیش 130 می باشد و اینکه اهنگ رشد قدی کمی داره در 8سالگی ازش عکس مچ دست گرفتیم که سن استخوانیش 4سال و 4ماه بود اگر میشه راهنمایی بفرمائید که ما چه برنامه غذایی و داروئی براش استفاده کنیم خانم دکتر ببخشید آیا ارژنین کارساز هست براش استفاده کنیم و اینکه چه چیزهای باید در برنامه غذایش لحاظ کنیم و چه ورزشهای خوبه که توی خونه استفاده بکنه اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

دیابت

با سلام پدر 76 ساله ام مدتی قبل پاهاشون و دست سمت راستشون دچار زخم شده بود و زخمها هم عفونت کرده بود بعد از مشاوره با دکتر سنندج گفتن که باید ازمایش بدن و قندشون بررسی بشه . و براشون کپسول سیپروفلوکساسین 500 رو تجویز کردند برای عفونت و براشون ازمایش نوشتند . خودشون روزی یک عدد گلی بنگلامید 5 رو بعد شام می خورند . اما تشخیص دکتر قبل از ازمایش این بوده که میزان قرص مصرفی با میزان قند خون هماهنگی نداره .الان ازمایش ها رو خدمتتون ارسال می کنم با عکس پاشون اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم . البته من همسرم( ناصر وزیری) قبل کرونا مریض خودتون بوده از سنندج مزاحمتون می شد برای کنترل دیابت .

مصرف استروئید آناوار

سلام خانم دکتر وقت بخیر من 19 سالم هست و بدنسازی کار می کنم و بیماری خاصی هم ندارم.می خواستم بدونم اگر بخوام از استروئید آناوار (اکساندرولون) برای 4 هفته با دوز پایین استفاده کنم راهی هست که خطر و عوارض اون به حداقل برسه ؟ ممنون از شما