بازگشت به لیست سوالات
م.م
عنوان :

حساسیت بالا روی همسرم

دکترای مشاوره
سلام خسته نباشید من خانومی هستم ۲۴ ساله که ۱ ساله نامزد کردم ما یه بوتیک لباس زنانه داریم.. و من به شدت روی رفتار همجنسام نسبت به همسرم واکنش نشون میدم یا اگرم نشون ندم حداقل ۴۸ ساعت حالم به قدری بده که زندگی و به خودم و همسرم تلخ میکنم .. روی همه نه ولی روی خیلیا حساسم بعضی خانوما به خاطر یه تیکه لباس که مناسب بخرن حاضرن دست به هرکاری بزنن حتی با این که میبینن من کنار همسرم وایسادم .. بازم میگم اطمینان به همسرم دارم ایشون جلوی خانوما خیلی به من اهمیت میده واسه تخفیف هم بهشون میگه هرچی خانمم بگه ولی من تا یه درس اساسی به اون خانم ندم آروم نمیگیرم همسرم هم میدونم دیگه داره اذیت میشه ولی واقعا دست خودم نیست نمیدونم باید چیکار کنم؟؟

دکتر امین بشکار

سلام. شما درگیر تداخل نقش شده اید. نقش همسر و همکار. ضمنا قدری احساس ناامنی و مقایسه خود یا دیگران. این مساله خود شما و همسرتان را تحت فشار قرا، می دهد، و احتمال آسیب و چالش را افزایش می دهد. لازم است در اولین فرصت، تفکیک نقش صورت دهید.
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


مشکل حافظه

اگر ممکن هست در مورد حافظه کوتاه مدت بهم راهنمایی کنید خیلی زود هر چی میخونم از حافظم پاک میشه آیا این مشکل روانپزشکیه ؟

روابط زناشویی

با سلام وقت بخیر عذرمیخوام من و همسرم الان نزدیک به ۶ سال هست ازدواج کردیم و در این مدت فقط ۵ الی ۶ بار دخول کامل صورت گرفته. چون این کار برای من همراه با درد شدید هست.الان مدتی هست که همسرم اتاقش جدا کرده و دیگه حاضر نیست پیشم باشه. من به پزشک زنان چندین مراجعه داشتم اما هیچکدوم متوجه مشکل من نیستن. من هیچگونه علاقه ای ندارم و ترغیب نمیشم به روابط جنسی. ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار کنم!؟

رابطه زناشویی

با سلام، همسرم مدتیست جسته و گریخته پیشنهاد سکس گروهی و ضربدری میدهد میخواهم مطمئن شوم که این یک نوع بیماریست تا به دکتر مراجعه کنم،

مصرف دپاکین،سرترالین،ولبان و پرفنازین

با درود بی پایان و آرزوی بهترینها از تیر ماه ۸۹ زیر نظر روانپزشک بودم و هر دو یا یکساله مشکل پانیک اضطراب ترس از آینده لرزش کم بدن و دست بی اشتهایی ترس از محیط کار تنفر از برخی اشخاص و جاها و وحشت بسراغم می آید اکنون یکسالی است که با کمک به خودم خیلی خیلی خوبم وسیگارم رو هم ترک کردم آیا این داروهارا که به ترتیب روز و شب و دپاکین ۲۰۰ و ولبان ۱۵۰ و سرترالین ۱۰۰ و پرفنازین ۲ برای هرروز میباشد را ادامه دهم یا نه با سپاس بسیار.

اسکیزوفرنی و ربط آن با وسواس

با سلام و عرض خسته نباشید بنده 18 سالمه و مادرم وسواس خیلی خفیف عملی داره ولی من کاملا سالم بودم که چند ماه پیش در مورد مرگ و ایدز خوندم که خیلی اذیتم کرد بعد من یک بیمار اسکیزوفرن دیدم اون تجربیات بیماریش رو به من گفت مثلا اینکه یه نفر داره با دوربین کنترلم میکنه و یا توهماتشون رو بعد من خودم رو جای اونا میزارم و مثلا تصور میکنم که منم اونطور شدم و دارن منو کنترل میکنن ولی در عرض 10 دقیقه فراموشش میکنم بعد دوباره این فکر2 ساعت دیگه میاد سراغم سوال اصلیم این هست که ممکنه منم اسکیزوفرن بشم در حالی که هیچ سابقه فامیلی نداشتم ؟ سوال دومم اینه که الان چند روزه فکر این بیماری بودم هی فکر میکنم یه مار بهم وصل شده ولی کاملا یه تصوره که داره اذیتم میکنه ولی میدونم خیلی مسخرست آیا این ممکنه اولین نشانه این بیماری باشه؟ خیلی هم دلشوره دارم آیا ممکنه من درمان بشم و اگه ممکنه بگید دقیقا مشکل من چیه؟