بازگشت به لیست سوالات
م.ح
عنوان :

سردرد

متخصص روانپزشکی
سلام آقای دکتر برادر من ۳۰ سالشه به علت بعضی مشکلات دو بار در بیمارستان روانی بستری شده دفعه آخر ۷ بار شوک مغزی بهش دادن که دو هفته پیش بوده خیلی نگران و مضطربه تحقیق کرده گفتن بیشتر از ۳ بار در این سن خیلی ضرر داره خودش میگه مغز و کوچک میکنه امشب خیلی سردرد داشت میگه اینجام ولی فکر میکنم جای دیگم میگه داروهامو یادم میره بخورم میگه حالم خوب نیست چیکار باید بکنیم

دکتر بهنام شریعتی

سلام
شوک مغزی یا ECT درمانی است که اگر به جا و درست تجویز بشه هم بسیار موثر و هم نسبتا کم عارضه است. البته بعضی از عوارض موقت مثل فراموشی و سردرد و بدن درد ممکن است وجود داشته باشد. فراموشی آن معمولا بعد از یک ماه تداوم نخواهد داشت. ثابت نشده که شوک باعق کوچک شدن مغز بشود. بهترین کار این است که به روانپزشک خودشان مراجعه کنند و نگرانی هایشان را درمیان بگذارند.
باتشکر
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


مصرف داروی گاباکس و دپاکین

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. مدتی هست با آقایی تقریبا نامزد هستم. ایشان اوایل آشنایی داروی دپاکین و مدتی کلرازپام مصرف میکرد و چند داروی دیگر.مدت دو ماه هست دچار افسردگی خیلی شدید شده و داروی گاباکس و پروپرانول و یک داروی دیگر مصرف میکند. شبها در خواب پرش پای دائم و شدید دارد و خواب اروم و کاملی ندارد.ورزشکار هست و شغل نظامی دارد و اعلام میکن سالها پیش در اثر سانحه تصادف بویایی خود را از دست داده و در دوران جنگ هم دچار موج گرفتگی شده. اوایل آشنایی طی یک دوره افسردگی در زمان بروز مشکلی که بینمون ایجاد شده بود یکبار اقدام به خوردن مقدار زیادی قرص خواب آور همزمان کرد و شنیدم که قبلا هم سابقه اقدام به مصرف مقدار زیاد قرص داشته. در عصبانیت ها و تنشهای شدید اجتماعی با مردان دیگر سابقه دعوا و ضرب و شتم ازش دیدم . خیلی زودرنج و در مواقع افسردگی پرخاشگر و عصبی میشود. این بار با شروع افسردگیش اعلام کرد که گاهی کنترل ادرار خود را از دست میدهد و تمایل و توانایی جنسیش هم از بین رفته بود. نسبت به من تفکرات منفی پیدا کرده و فاصله میگیره درحالیکه توان قطع رابطه و جدایی هم نداره و حس میکنم خیلی علاقه مند هست ولی توان محبت و ابراز علاقه اش رو از دست داده و منزوی شده.خیلی در اینترنت بررسی کردم و دارو ها رو چک کردم. تمام مشخصات مربوط به بیماری صرع یا اختلال شخصیت دوقطبی بود. اگر ممکنه با توجه به داروهای مصرفیش من رو راهنمایی بفرمایید که مشکل ایشون آیا دوقطبی بودن هست یا مشکل دیگری دارد.

بی اعصابی

اعصابم خورده چیکار کنم تا به ان مسلط شم خیلی ضعیفه

نخوردن قرص

سلام. مامان من قرصایی که پزشک تجویز کرده نمیخوره و قایم میکنه میخواستم بپرسم میشه تو آب حل کنیم یا پودر کنیم بریزیم تو غذابهش بدیم؟

با سلام .بنده بعد هر وقت که سکس داشته باشم بدنم به

شدت درد می گیرد مخصوصا عضلات پشت پا .حتی در ماه اگر سه بار داشته باشم بازم همین طوره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.

خارش

به تجویز دکتر برای رفع خارش و سوزن سوزن شدن پوست داروی دوکسپین را شروع کردم آیا این دارو عوارض دارد میترسم